



| L x W x H | 466 x 417 x 299 mm |
| AC input voltage | 220 V |
| Input frequency | 50 / 60 Hz |
| DC output voltage | 48 V |
| Maximum output voltage | 54.75±0.2 V |
| DC output current | 20 A |
| Maximum output current | 20±5% A |
| Maximum output power | 1200 W |
| Weight | 19 kg |
| Connector for manual charging | LP24-4P |
| Plug specification | GB 10A |
| Suitable product model | New AMB (lithium iron phosphate battery) |