



| L x W x H | 580 x 460 x 980 mm |
| AC input voltage | 110 V to 120 V / 220 V to 240 V |
| Input frequency | 50 / 60 Hz |
| DC output voltage | 16 V to 32 V |
| Maximum output voltage | 32 V |
| DC output current | 50 / 100 A |
| Maximum output current | 50 / 100 A |
| Maximum output power | 1500 / 3000W |
| Weight | 50 kg |
| Connector for manual charging | REMA160 |
| Network | Wi-Fi (recommended), Wired, 5G |
| Working temperature | 0°C to 40°C |
| Ambient humidity | 5% to 90% |
| Working altitude | ≤2000 m |
| Plug specification | GB 16A |
| Contamination level | 2 |
| Overvoltage level | Ⅱ |
| Reference standard | EN 62477-1:2012+A11:2014+A1:2017+A12:2021 |
| Suitable product model | 24 V, autonomous forklift |