



| L x W x H | 480 x 368.5 x 298.5 mm |
| AC input voltage | 220 V |
| Input frequency | 50 / 60 Hz |
| DC output voltage | 48 V |
| Maximum output voltage | 54.6±0.2 V |
| DC output current | 25 A |
| Maximum output current | 25±5% A |
| Maximum output power | 1500 W |
| Weight | 20 kg |
| Connector for manual charging | LP24-4P |
| Plug specification | GB 10A |
| Suitable product model | SJV series (new, 25 A) |