



| L x W x H | 520 x 350 x 298.5 mm |
| AC input voltage | 110 V |
| Input frequency | 50 / 60 Hz |
| DC output voltage | 48 V |
| Maximum output voltage | 54.5±0.2 V |
| DC output current | 15 A |
| Maximum output current | 15±5% A |
| Maximum output power | 900 W |
| Weight | 20 kg |
| Connector for manual charging | LP24-4P (equipped with adapter) |
| Ambient Humidity | 5% to 90% |
| Working altitude | ≤2000 m |
| Plug specification | JP 10A |
| Suitable product model | AMB-800K exclusive (15 A) |