



| L x W x H | 50 x 50 x 77 mm |
| Wavelength | 905 nm |
| Laser safety level | Class I |
| Laser channels | 1 |
| Scanning angle | 270° |
| Scanning frequency | 15 Hz |
| Angular resolution | 0.33° |
| Beam divergence | ≤1° |
| Measurement range | 0.05 m to 25 m |
| Absolute accuracy | ±3 cm |
| Repeat accuracy | ±3 cm |
| Power consumption | ≤3 W |
| Weight | About 130 g |
| IP rating | IP65 |
| Ambient light | ≤40 kLux |
| Working temperature | -10°C to 50°C |
| Storage temperature | -30°C to 70°C |