



| L x W x H | 204 x 104 x 85 mm(8.03 x 4.09 x 3.35 in) |
| Weight | 1 kg(2.20 lb) |
| Rated voltage | 12-60 V |
| Rated current | 500 mA |
| Emergency Stop | Dual-channel Emergency Stop |
| Ingress Protection (IP) Rating | IP65 |
| Control Logic | I/O Signal |
| Enable / Safety Enable | 3-position Safety Enable Switch |
| Ambient Humidity | 5%~95% |
| Operating Temperature | -5℃ to 45℃(23°F to 113°F) |
| Aviation Connector | Cnlinko 24PIN |
| Operating Altitude | ≤1200 m(≤3937 ft) |
| Switch Type | Self-resetting Switch + Potentiometer |
| Wiring Harness | 2.5 m Spiral Cable(8.20 ft Spiral Cable) |
| Control Functions | Forward / Reverse+Left / Right Steering+Lift / Lower+Tilt Forward / Tilt Backward+Reach Forward / Reach Backward+Fork Spacing Adjustment+Steering Analog Signal |